Megmar

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

TWORZYMY
CHEMIĘ.
NIE MIESZAMY!

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

CHEMIA
TECHNICZNA

previous arrow
next arrow
Slider

O pracy z kobietami, łamaniu stereotypów i dążeniu do równego postrzegania kobiet i mężczyzn w życiu zawodowym

O ekologicznym podejściu do prowadzenia biznesu

O pozytywnym wpływie na środowisko produktów Megmar

Megmar, dzięki wdrażanym od 15 lat innowacyjnym rozwiązaniom chemicznym dla przemysłu, konsekwentnie buduje pozycję lidera w branży. Opracowywane technologie pozwalają m.in. na poprawę rentowności procesów produkcyjnych, przyczyniają się do kondycjonowania wody, dbając o środowisko.

Chemia jest wśród nas i czeka na innowatorów. O tym, że może być silnym orężem dla przemysłu w walce o spełnienie restrykcyjnych wymogów środowiskowych, w tym tego wysokoemisyjnego: energetycznego, ciepłowniczego czy hutniczego, rozmawiamy z Magdaleną Drac-Tatoń.

O osiągnięciach firmy Megmar (laureata Siły Nowoczesnych Technologii 2018) w dziedzinie chemii przemysłowej z jej prezesem Magdaleną Drac-Tatoń rozmawia Danuta Klimek.

O tym jak wymagania środowiskowe mogą wpłynąć na wymagania technologiczne i warunki rynkowe w energetyce mówi w rozmowie z portalem kierunekenergetyka.pl prezes firmy MEGMAR - Magdalena Drac Tytoń.

Na pozór branża chemiczna z ekologią ma niewiele wspólnego, często jest nawet kojarzona ze skażeniami środowiska naturalnego. Jednak firma Megmar dzięki swojej filozofii prowadzenia biznesu udowadnia, że pogodzić chemia przemysłowa nie musi szkodzić środowisku, a wręcz może mu służyć. O szczegółach mówi prezes Magdalena Drac-Tatoń.

Megmar to firma z ogromnymi osiągnięciami w dziedzinie chemii przemysłowej, dedykowanej i dostosowywanej dla potrzeb klienta. Z technologiami, które służą przemysłowi i przyrodzie. Jej misją jest  wspieranie zrównoważonego rozwoju, zarówno na płaszczyźnie jednostkowej, gospodarczej i z punktu widzenia ochrony środowiska.

- Chcemy być liderem takich zmian w branży chemicznej, która zaopatruje niemal całą gospodarkę, umożliwiając tym samym wzrost wielu sektorów – energetycznego, motoryzacyjnego, budowlanego, farmaceutycznego, kosmetycznego i innych - mówi w rozmowie z magazynem "Tygrysy Biznesu Prezes Megmar Magdalena Drac-Tatoń i dodaje - Megmar już dawno wkroczył na ścieżkę związaną z podnoszeniem efektywności i rozwiązań proekologicznych. Są one odpowiedzią na największą potrzebę branży energetycznej, czyli zwiększanie efektywności i żywotności istniejących instalacji węglowych oraz ograniczanie emisji substancji szkodliwych.

XXI wiek to czas wielkich wyzwań i nadziei, w którym technologia staje się nie tylko narzędziem zysku z komercyjnych przedsięwzięć, ale i kluczem do społecznego rozwoju, a także poprawy otaczającego nas świata. Jednym z największych zadań, przed jakim stają współczesne gospodarki, jest znalezienie sposobów pozwalających na zrównoważony rozwój, który zaspokoiłby bieżące potrzeby, bez zmniejszania szans przyszłych pokoleń.

W moim słowniku nie ma "czy się da", jest "kiedy" - mówi Magdalena Drac-Tatoń, która opracowała już szereg innowacyjnych technologii ratujących środowisko za pomocą. chemii. Z jej produktów i know-how korzystają spółki z udziałem Skarbu Państwa i firmy komercyjne na całym świecie.

– Jestem idealistką, wierzę w moc technologii – mówi w wywiadzie dla "Monitora Biznesu" Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar Sp. z o.o.

Europa stoi obecnie przed jednym z największych energetycznych wyzwań w historii. Wynika ono przede wszystkim z coraz bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony środowiska, a co za tym idzie konieczności znacznego obniżenia emisji substancji szkodliwych do atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dostaw energii. Tzw. „Pakiet Zimowy” oraz konieczność wprowadzenie w życie przepisów BAT sprawiły, że polskie elektrownie węglowe, ale także duże zakłady przemysłowe, będą musiały przejść modernizację i wdrożyć nowoczesne, proekologiczne technologie. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Megmar, która opracowała przełomowe rozwiązania w zakresie odsiarczania spalin, konserwacji kotłów energetycznych oraz biotechnologii umożliwiających m. in. oszczędzanie wody przemysłowej.

Podczas XX Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018 Dyrektor ds. Technicznych Megmar Natalia Maciejewska udzieliła wywiadu Redaktorowi Naczelnemu magazynu branżowego "Energetyka Cieplna i Zawodowa" Przemysławowi Płonce. Rozmowa dotyczyła m.in. innowacyjnych rozwiązań naszej firmy dla przemysłu energetycznego.

Najpóźniej do połowy 2021 roku europejskie elektrownie i ciepłownie oparte na węglu muszą zmniejszyć emisję szkodliwych substancji i dostosować się do przepisów BAT (z ang. Best Available Techniques, czyli najlepsze dostępne techniki). Co te zmiany oznaczają dla polskiego przemysłu energetycznego i czy jest on na nie gotowy? O tym oraz innych wyzwaniach czekających polski przemysł i branżę chemiczną mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes firmy Megmar Magdalena Drac-Tatoń.

Nie lada gratka dla najzdolniejszych studentów! Ruszył konkurs, w którym do wygrania są dwa atrakcyjne finansowo, roczne stypendia naukowe oraz płatny staż, który zostanie zaliczony, jako praktyki zawodowe.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) wspólnie z naszą firmą wdrożyło w Elektrowni Bełchatów program zapobiegający powstawaniu osadów twardych w absorberach instalacji odsiarczania spalin. Niedawno z sukcesem zakończyły się testy naszej innowacyjnej i ekologicznej technologii. PGE GiEK i Megmar prowadzą również wspólny projekt, mający na celu poprawę sprawności odsiarczania spalin bez wzrostu zużycia energii, a tym samym zmniejszenie emisji dwutlenku siarki do atmosfery.

Przemysł chemiczny to jedna z największych i najbardziej zróżnicowanych branż na świecie. Zaopatruje niemal wszystkie sektory gospodarki, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i jednocześnie spełniając coraz surowsze kryteria zrównoważonego rozwoju.  Na branżę składa się w Polsce ponad 10 tysięcy podmiotów o różnej wielkości i specjalizacji – od dużych zintegrowanych grup chemicznych po średnie i małe zakłady przetwórstwa chemicznego. Przemysł, którego razem z Megmar mam przyjemność być częścią, odgrywa kluczową rolę dla wszystkich sektorów produkcyjnych – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar.

Węgiel brunatny w polskiej energetyce od lat pełni rolę paliwa strategicznego. Moc zasilanych nim elektrowni wynosi ponad 9 GW, co stanowi około 25 proc. mocy zainstalowanej w krajowym systemie elektroenergetycznym. Choć kształt długofalowej polityki energetycznej wciąż nie jest znany, powszechnie mówi się o konieczności i planach ograniczania produkcji energii z węgla brunatnego. Ważą się losy rozpoczęcia wydobycia z odkrywek w Złoczewie, Gubinie oraz Ościsłowie. Zasoby i infrastruktura w obecnie eksploatowanych złożach umożliwiają zachowanie stabilnego poziomu wydobycia jeszcze przez ok. 10 lat, a bez udostępniania nowych złóż i budowy nowych bloków opartych na węglu brunatnym w latach 2040–2045 nastąpi całkowity zanik mocy wytwórczych. Czy to właściwy kierunek? – zastanawia się Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar.

Polska energetyka jeszcze przez wiele lat będzie korzystać z benefitów, jakie daje jej węgiel. Aby jednak móc sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem dostaw energii i polityką klimatyczną musi sięgnąć po nowoczesne technologie – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes zarządu Megmar, polskiego producenta chemii specjalistycznej dla przemysłu.

Zasoby wody w Polsce należą do najniższych w Europie i niestety wciąż wykazują tendencję spadkową, a coraz większe zapotrzebowanie na wodę wymusza zmiany całego systemu gospodarowania nią.  Najwięcej wody wykorzystują przedsiębiorstwa przemysłowe, zużywając 76% całkowitego poboru wody na potrzeby gospodarki. W związku z efektem skali, to właśnie przemysł powinien najaktywniej wdrażać rozwiązania pozwalające na jej oszczędność – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes Megmar.

Produkcja masowa na rynku chemicznym ustępuje spersonalizowanym rozwiązaniom – pisze Magdalena Drac-Tatoń, prezes spółki Megmar.

Branża chemiczna należy do jednej z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu. Wynika to między innymi z faktu, że funkcjonujemy w bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, w którym musimy mierzyć się z coraz silniejszą konkurencją. Stałe wdrażanie nowatorskich rozwiązań i podnoszenie jakości produktów wymusza na lokalnych przedsiębiorcach systematycznie rosnący w siłę przemysł chemiczny w Europie i poza nią – przede wszystkim w Azji – pisze w komentarzu dla portalu BinzesAlert.pl prezes firmy Megmar Magdalena Drac-Tatoń.

W Polsce i Europie wciąż rośnie rynek startupów, a wraz z nim pewien ekosystem wsparcia, który sprzyja ich funkcjonowaniu. Czy startupy to zatem przyszłość wszystkich sektorów gospodarki? W branży chemicznej większy potencjał widzę w firmach z sektora MŚP o ugruntowanej już pozycji rynkowej – pisze Magdalena Drac-Tatoń, Prezes Megmar.