#chemia

 • Megmar na XXV Międzynarodowej Konferencji „Popioły z Energetyki”

  W dniach 16-18 października br. w Krynicy Zdrój odbyła się XXV Międzynarodowa Konferencja „Popioły z Energetyki” organizowana przez Polską Unię Ubocznych Produktów Spalania. Podczas pierwszego dnia sympozjum prelekcję na temat najnowszych technologii Megmar przedstawiła Prezes Magdalena Drac-Tatoń.

 • Prezes Megmar Magdalena Drac-Tatoń przemawiała w Parlamencie Europejskim

  Prezes Megmar Magdalena Drac-Tatoń wzięła udział w konferencji „Społeczny PRE_COP24. Polska droga do czystego środowiska”, która 9 października br. odbyła się w Parlamencie Europejskim w Brukseli.  - Zacznę od tego, że w kontekście wyzwań klimatycznych już teraz powinniśmy być dumni z naszego rodzimego przemysłu. Polska jest jednym z liderów w zakresie redukcji emisji CO2 i powinniśmy o tym mówić, zwłaszcza za granicą, do znudzenia. Zobowiązania wynikające z Protokołu z Kioto zostały wykonane z dużą nawiązką, a emisja gazów cieplarnianych w Polsce na 1 osobę nie przekracza średniej z krajów UE - mówiła do zgromadzonych słuchaczy.

 • Megmar weźmie udział w XXV Międzynarodowej Konferencji „Popioły z Energetyki”

  W dniach 16-18 października br. w Krynicy Zdrój odbędzie się XXV Międzynarodowa Konferencja „Popioły z Energetyki” organizowana przez Polską Unię Ubocznych Produktów Spalania. Miło nam poinformować, że Megmar weźmie udział w sympozjum, a najnowsze rozwiązania firmy przedstawi prezes Magdalena Drac-Tatoń.

 • Gala wręczenia Megmar nagrody Firma Roku 2018

  24 września br. przedstawiciele Megmar odebrali przyznaną przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej statuetkę Firma Roku 2018. Wręczenie nagrody odbyło się na zorganizowanym w hotelu Regent uroczystym koktajlu Business Tigers Club.

 • Megmar technoligie. Prelekcja Natalii Maciejewskiej w Bełchatowie

  Podczas XX Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018 Dyrektor ds. Technicznych Megmar Natalia Maciejewska wygłosiła bardzo ciekawą prelekcję na temat innowacyjnych technologii chemicznych i biotechnologii w przemyśle energetycznym. Prezentujemy filmową relację z tego wydarzenia.

 • Megmar wspiera VIII Turniej o Mistrzostwo Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”

  Megmar został jednym ze sponsorów VIII Turnieju Piłki Nożnej o Mistrzostwo Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, który już w najbliższą sobotę (15 września) odbędzie się na obiekcie sportowym DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00. Nasza firma ufundowała też nagrody dla najlepszych piłkarzy turnieju.

 • Megmar na XX Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018

  W dniach 3-5 września Megmar wziął udział w XX Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018. Podczas oficjalnej prezentacji najnowsze rozwiązania firmy zaprezentowała Dyrektor ds. Technicznych Natalia Maciejewska.

 • Uroczyste wręczenie stypendiów na WCh UW

  W poniedziałek (18.06.) na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów laureatkom konkursu zorganizowanego przez Megmar. Z rąk prezes Magdaleny Drac-Tatoń nagrody odebrały Aleksandra Sypko oraz Aleksandra Roszak.

 • Konkurs dla uczestników VIII Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych "Energia 2018"

  Firma Megmar organizuje konkurs "Chemia w obiektywie" dla uczestników VIII Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych "Energia 2018", które w dniach 8-10 czerwca br. odbędą się w Bełchatowie. Do wygrania jest atrakcyjna nagroda - voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób z masażem (endermologia) w gospodarstwie agroturystycznym w Zakrzewie. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami oraz regulaminem konkursu.

 • Innowacyjne technologie w służbie ekologii

  Europa stoi obecnie przed jednym z największych energetycznych wyzwań w historii. Wynika ono przede wszystkim z coraz bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony środowiska, a co za tym idzie konieczności znacznego obniżenia emisji substancji szkodliwych do atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dostaw energii. Tzw. „Pakiet Zimowy” oraz konieczność wprowadzenie w życie przepisów BAT sprawiły, że polskie elektrownie węglowe, ale także duże zakłady przemysłowe, będą musiały przejść modernizację i wdrożyć nowoczesne, proekologiczne technologie. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Megmar, która opracowała przełomowe rozwiązania w zakresie odsiarczania spalin, konserwacji kotłów energetycznych oraz biotechnologii umożliwiających m. in. oszczędzanie wody przemysłowej.

 • Szczegóły konkursu dla studentów WCh UW. Do wygrania dwa atrakcyjne stypendia i staż!

  Zwycięzcy konkursu (2 osoby) otrzymają możliwość odbycia płatnego stażu w firmie Megmar. Laureaci będą mieli wypłacane przez 12 miesięcy stypendia w wysokości 1500 PLN brutto miesięcznie, dodatkowo staż ten będzie zaliczony, jako praktyki zawodowe. Do konkursu mogą przystąpić studentki lub studenci Wydziału Chemii UW, którzy w pracy pisemnej (max 1500 znaków) zaproponują wprowadzenie rozwiązań proekologicznych lub obniżających energo- i kosztochłonność procesu chemicznego, wykorzystywanego w szczególności w dużych instalacjach przemysłowych.

 • Filmowa relacja z wizyty Megmaru w Bełchatowie

  26 kwietnia 2018 roku firma Megmar wzięła udział w III Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z tego wydarzenia!

 • Wywiad Natalii Maciejewskiej dla magazynu "Energetyka Cieplna i Zawodowa"

  Podczas XX Sympozjum Energetyka Bełchatów 2018 Dyrektor ds. Technicznych Megmar Natalia Maciejewska udzieliła wywiadu Redaktorowi Naczelnemu magazynu branżowego "Energetyka Cieplna i Zawodowa" Przemysławowi Płonce. Rozmowa dotyczyła m.in. innowacyjnych rozwiązań naszej firmy dla przemysłu energetycznego.

 • Megmar na III Forum Gospodarczym Powiatu Bełchatowskiego

  Za nami już III Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego. Stoisko Megmar cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za to, że tak licznie nas odwiedziliście i mogliśmy się poznać oraz porozmawiać.

 • Unijny BAT nie taki straszny dla polskiego przemysłu

  Najpóźniej do połowy 2021 roku europejskie elektrownie i ciepłownie oparte na węglu muszą zmniejszyć emisję szkodliwych substancji i dostosować się do przepisów BAT (z ang. Best Available Techniques, czyli najlepsze dostępne techniki). Co te zmiany oznaczają dla polskiego przemysłu energetycznego i czy jest on na nie gotowy? O tym oraz innych wyzwaniach czekających polski przemysł i branżę chemiczną mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą” prezes firmy Megmar Magdalena Drac-Tatoń.

 • Atrakcyjne stypendia dla studentów UW. Konkurs trwa!

  Nie lada gratka dla najzdolniejszych studentów! Ruszył konkurs, w którym do wygrania są dwa atrakcyjne finansowo, roczne stypendia naukowe oraz płatny staż, który zostanie zaliczony, jako praktyki zawodowe.

 • Nagroda Firma Roku 2018 przyznawana przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej

  9 sierpnia 2018 roku dołączyliśmy do grona laureatów programu Firma Roku 2018. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

  "Od ponad 15 lat produkuje i dostarcza preparaty chemiczne do największych zakładów przemysłowych aktywnych na polskim rynku: energetycznym, ciepłowniczym, górniczym, petrochemicznym i hutniczym. Produkty firmy odznaczają się najwyższą jakością, która zapewnia zwiększenie rentowności procesów produkcyjnych, a także ma istotny wpływ na trwałość i żywotność urządzeń, w których stosowane są nasze preparaty chemiczne. Atutami Megmar jest: otwartość, kreatywność i pełna elastyczność w podejściu do oczekiwań do klientów" - napisano w uzasadnieniu jury.

Wszelkie prawa zastrzeżone