Megmar weźmie udział w szczycie klimatycznym ONZ w Katowicach

Miło nam poinformować, że Prezes Megmar Magdalena Drac-Tatoń weźmie udział w szczycie klimatycznym ONZ (COP24), który już 3 grudnia br. rozpocznie się w Katowicach. 13 grudnia podczas prezentacji w Pawilonie Narodowym Prezes Megmar będzie mówiła o działaniach naszej firmy na rzecz czystego środowiska.

W grudniu 2018 roku w Polsce odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14). COP24 odbędzie się w Katowicach w dniach 3-14 grudnia 2018 r. Przewiduje się, że zgromadzi 25-30 tys. uczestników z całego świata. Polska po raz czwarty będzie przewodniczyła konferencji klimatycznej COP i po raz trzeci  zorganizuje u siebie to najważniejsze światowe forum poświęcone polityce klimatycznej. Byliśmy gospodarzem COP14 w Poznaniu w 2008 roku i COP19 w Warszawie w 2013 roku.

Przedstawiciele Megmar, w ramach przygotowań do tego wydarzenia, wzięli już udział w konferencji „Społeczny PRE_COP24. Polska droga do czystego środowiska”, która 9 października br. odbyła się w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Podczas swojego wystąpienia Prezes Megmar podkreślała, że Polska jest jednym z liderów w zakresie redukcji emisji CO2, a zobowiązania wynikające z Protokołu z Kioto zostały wykonane z dużą nawiązką. - Emisja gazów cieplarnianych w Polsce na 1 osobę nie przekracza średniej z krajów UE.  Czyli Polak emituje nie więcej CO2 niż Niemiec czy Duńczyk. Wykorzystujmy takie okazje jak tegoroczny COP by szerzyć takie informacje! A będzie jeszcze lepiej Polscy przedsiębiorcy ze wsparciem zaplecza naukowo – badawczego wciąż pracują nad technologiami umożliwiającymi ograniczenie emisji substancji niebezpiecznych do środowiska. Efektem tych starań są przełomowe rozwiązania wprowadzane w polskim przemyśle energetycznym m.in.  w zakresie technologii odsiarczania spalin, oczyszczania ścieków przemysłowych czy ograniczania zużycia wody - podkreślała Magdalena Drac-Tatoń.

Prezes Megmar weźmie również udział rozpoczynającym się w najbliższy poniedziałek w Katowicach szczycie klimatycznym ONZ. 13 grudnia br. w Pawilonie Narodowym podczas specjalnej prezentacji będzie mówiła o działaniach naszej firmy na rzecz czystego środowiska.

 

Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone