Megmar objął patronatem aplikację hist.ly

Miło nam poinformować, że Megmar objął patronatem aplikację edukacyjną hist.ly. Jest to program promujący historię i kulturę Polski poprzez nowatorskie rozwiązania oraz nowoczesne podejście do narzędzi dydaktycznych.

Oprócz Megmar, potencjał aplikacji dostrzegło już także wiele prestiżowych instytucji promujących kulturę i historię Polski. Wśród nich są m.in. Instytut Badań Edukacyjnych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Muzeum Narodowe w Krakowie, Narodowe Centrum Kultury oraz Instytutu Pamięci Narodowej. 

Hist.ly zawdzięcza swój sukces przede wszystkim nowatorskiemu podejściu do tematów związanych z historią i kulturą Polski. Dostarczane przez aplikacje treści wychodzą naprzeciw współczesnym oczekiwaniom, są podane w przystępnej formie, bez interpretowania i wartościowania faktów. Dzięki temu aplikacja spełnia swój główny cel: łączy ludzi wokół nieznanych i ciekawych anegdot historycznych.

Intuicyjny interfejs hist.ly oparty jest na systemie kart, które codziennie dostarczają nową historyczną fiszkę, połączoną z superprodukcją audio. Content ilustrowany jest zdigitalizowanym dziełem pochodzącym ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie lub zdjęciem z bogatej bazy Narodowego Archiwum Cyfrowego czy Instytutu Pamięci Narodowej.

Celem, który przyświecał twórcom aplikacji, było wartościowe zagospodarowanie chwil, które pozornie wydają się stracone. Program hist.ly jest idealny do nauki w oczekiwaniu na spóźniony autobus czy podczas długiej podroży, ale nie tylko. Może być także atrakcyjnym dodatkiem do porannej kawy, przyczynkiem do rozpoczęcia ciekawej dyskusji czy szansą na zabłyśnięcie w gronie znajomych.

Zachęcamy do pobrania aplikacji z Google Play i rozpoczęcia przygody z hist.ly. Premiera już 10 grudnia br.

Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone