Megmar na XXV Międzynarodowej Konferencji „Popioły z Energetyki”

W dniach 16-18 października br. w Krynicy Zdrój odbyła się XXV Międzynarodowa Konferencja „Popioły z Energetyki” organizowana przez Polską Unię Ubocznych Produktów Spalania. Podczas pierwszego dnia sympozjum prelekcję na temat najnowszych technologii Megmar przedstawiła Prezes Magdalena Drac-Tatoń.

Konferencja w Krynicy Zdrój kojarzy energetykę oraz naukę z praktyką biznesową. Jej celem jest wymiana myśli oraz idei, wzmacnianie współpracy polskiej nauki i przemysłu. W tym roku udział w niej wzięli również przedstawiciele Megmar, a prelekcję na temat naszych technologii wygłosiła Prezes Magdalena Drac-Tatoń.

- Współczesna ochrona środowiska powinna w coraz większym stopniu integrować metody techniczne, chemiczne i biologiczne. Na podstawie doświadczeń wiemy, że nawet przemysł i energetyka paradoksalnie mogą się do niej przyczynić, a biotechnologie to narzędzie, którym te dziedziny powinny się posługiwać. Dlatego też w Megmar stale poszukujemy kolejnych, nieoczywistych, szytych na miarę potrzeb i zastosowań - mówiła podczas swojego wystąpienia.

Drugiego dnia konferencji, na Gali Feniksów, oficjalnie podziękowano Prezes Megmar Magdalenie Drac-Tatoń za wspieranie imprezy. W przerwie sympozjum prezentowano również specjalnie przygotowany na tę okazję film promujący Megmar.

 

Dodaj komentarz
Wszelkie prawa zastrzeżone